top of page

 

День захисника України

 Герої! Герої! Герої!

 Найкращі Вкраїни сини!

 Цей світ лиш врятують герої,

 Герої нової війни…

Із метою вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій українського народу, зміцнення патріотичного духу  підростаючого покоління та з нагоди Дня захисника в Калайдинцівській ЗШ І-ІІІ ступенів імені генерал-майора Ф.Д.Рубцова був проведений загальношкільний виховний захід «Вони, солдати, що кладуть життя, заради нас і мирного світання».Словами любові до рідного краю розпочали святкове дійство ведучі Прядко Ігор та Шуть Юлія. У мандрівку сторінками історії війська козацького та української повстанської армії запросили Бабак Вікторія та Андреєв Григорій. Директор школи С.І.Мисник представив присутнім шановних гостей – воїнів, які брали участь у боях Другої світової війни (Проценко І.Я., Курило Я.А., Чеверда О.Д., Даниленко Г.О.), за межами української держави (Мартюк Б.Ф., Рибка І.М.), афганців (Василенко М.Г., Михайленко А.М.) та воїнів АТО (Клюшник О.В. – голова громадської

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки, 
Несе нащадкам спогади свої.


Весна іде квітчасто, гордо, юно, 
Як втілення найчарівніших снів.
О весно красна, ти  ще не забула
В історії своїх жахливих днів?

Із року в рік часопис віддаляє 
Своїх нащадків далі від війни.
І травень знов і знов нагадає, 
Як із життя ішли його сини.

Буяють мирно квіти на могилах,
До сонця красного метелики летять.
А ті, кому війна зламала крила, 
Священним вічним сном в могилах сплять.

організації Лубенського міжрайонного об’єднання ветеранів АТО, Чегодеєв Г.О., Герасименко О.В., Охріменко А.І., Охріменко М.М.). Завітала на свято і мама Клемьонова Василя, захисника Донецького аеропорту, Валентина Василівна. Сергій Іванович згадав також випускників нашої школи учасників АТО Мисника О.В., Будника А.Д., Проценка А.І., Міщенка В.В., Рудя А.М.

Зі словами поваги і вдячності до гостей звернувся сільський голова В.О.Гава. Із нагоди свята Василь Олексійович вручив  ветеранам Другої світової війни та воїнам-афганцям ювілейні медалі.

Учні школи щиро і сердечно вітали захисників України різних поколінь та дарували квіти, вірші, пісні…  По-особливому зворушливо звучали віршовані рядки про героїв-захисників із вуст Чернової Тетяни, Клепач Надії, Сененка Владислава,  Угляй Олександри та завідуючої Калайдинцівським СБК Лагути С.І.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків, які боронили Україну на Сході: Безроду Анатолія Миколайовича, Бєлоруса Владислава Вікторовича, Розуменка Артема Олександровича, Юрченка Віктора Володимировича, Павленка Романа Віталійовича, Крутька Романа Івановича, Кучеренка Владислава Ігоровича, а також Максимова Романа Володимировича, учасника АТО, який помер і похований у селі Хитці Калайдинцівської сільської ради.

Нікого в залі не залишили байдужими пісні, присвячені воїнам, у виконанні Інни Кисіль, Валентини Швайко, Різуненка Валерія та учасників художньої самодіяльності Клепачівського будинку культури. Особливо зачарував виконанням патріотичних пісень бандурист Мороз В.А.

Цікаво і змістовно пройшла зустріч воїнів різних поколінь зі школярами.

Пам’ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни.

 

І сьогодні, через 82 роки, жахливо вкотре чути страшні історії про голодомор, жахливо ступати стежками трагедії, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю.

30 листопада у школі відбулося вшанування пам’яті жертв голодоморів. Нікого не залишили байдужими кадри хроніки та фото 30-их років минулого століття. Поезії та статистичні повідомлення про масштаби всенародного горя прозвучали з вуст учнів 10 класу Прядка Ігоря, Реви Владислава, Бойко Аліни, Нечипоренко Світлани, Пугач Єлизавети, Толкушкіної Ганни. Завершилося дійство запаленням свічей пам’яті в руках усіх присутніх та хвилиною мовчання. І нехай світло тих свічей буде нашою даниною тим, хто навічно відійшов від нас у 20-их, 32-33 та 47 роках ХХ сторіччя у багатостраждальній Україні.

bottom of page